RN731JTTD3282F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3282F100
Description
RES 32.8K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
32.8kOhm
Datasheets
RN731JTTD3282F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C