RN731JTTD3282F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3282F10
Description
RES 32.8K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
32.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3282F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C