RN731JTTD3282D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3282D25
Description
RES 32.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
32.8kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C