RN731JTTD3282D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3282D100
Description
RES 32.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
32.8kOhm
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Imperial) :
RN73
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3282D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C