RN731JTTD3282C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3282C10
Description
RES 32.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
32.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3282C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C