RN731JTTD3282B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3282B50
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
32.8kOhm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3282B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C