RN731JTTD3282B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3282B25
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
32.8kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W