RN731JTTD3282B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3282B10
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
32.8kOhm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD3282B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C