RN731JTTD3281F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3281F100
Description
RES 3.28K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.28kOhm
Datasheets
RN731JTTD3281F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C