RN731JTTD3281D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3281D25
Description
RES 3.28K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
RN73
Height :
450μm
Resistance :
3.28kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3281D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C