RN731JTTD3281D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3281D100
Description
RES 3.28K OHM 0.5% 1/16W 0603
e3
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.28kOhm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3281D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C