RN731JTTD3281C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3281C25
Description
RES 3.28K OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
RN73
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.28kOhm
Datasheets
RN731JTTD3281C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C