RN731JTTD3281B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3281B50
Description
RES 3.28K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.28kOhm
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3281B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C