RN731JTTD3281B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3281B25
Description
RES 3.28K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.28kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3281B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C