RN731JTTD3281A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3281A25
Description
RES 3.28K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.28kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD3281A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3281A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.28kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C