RN731JTTD3280F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3280F50
Description
RES 328 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
328Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3280F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C