RN731JTTD3280F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3280F25
Description
RES 328 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
328Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3280F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C