RN731JTTD3280D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3280D50
Description
RES 328 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
328Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C