RN731JTTD3280D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3280D25
Description
RES 328 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
328Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
RN73
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3280D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C