RN731JTTD3280D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3280D100
Description
RES 328 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
328Ohm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
RN73
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD3280D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C