RN731JTTD3280C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3280C25
Description
RES 328 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
328Ohm