RN731JTTD3280C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3280C10
Description
RES 328 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Working Voltage :
75V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
328Ohm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3280C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C