RN731JTTD3280B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3280B50
Description
RES 328 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
328Ohm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3280B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3280B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C