RN731JTTD3243F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3243F50
Description
RES 324K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Resistance :
324kOhm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3243F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C