RN731JTTD3243F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3243F25
Description
RES 324K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
324kOhm
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3243F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C