RN731JTTD3243F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3243F100
Description
RES 324K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
324kOhm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3243F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C