RN731JTTD3243D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3243D25
Description
RES 324K OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
324kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3243D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C