RN731JTTD3243D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3243D100
Description
RES 324K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
324kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3243D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C