RN731JTTD3243B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3243B25
Description
RES 324K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
324kOhm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3243B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3243B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C