RN731JTTD3242F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3242F25
Description
RES 32.4K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Resistance :
32.4kOhm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3242F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3242F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C