RN731JTTD3242F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3242F100
Description
RES 32.4K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
32.4kOhm
Thin Film
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3242F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3242F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C