RN731JTTD3242D100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3242D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Series :
RN73
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
32.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW