RN731JTTD3242B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3242B50
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
32.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD3242B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3242B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C