RN731JTTD3242B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3242B25
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
749
In Stock :
749
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
32.4kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
1608
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3242B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3242B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C