RN731JTTD3241F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3241F25
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.24kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3241F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3241F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C