RN731JTTD3241F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3241F100
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.24kOhm
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3241F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3241F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C