RN731JTTD3241D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3241D25
Description
RES 3.24K OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.24kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3241D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3241D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C