RN731JTTD3241B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3241B50
Description
RES 3.24K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.24kOhm
Datasheets
RN731JTTD3241B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3241B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C