RN731JTTD3241B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3241B25
Description
RES 3.24K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.24kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD3241B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3241B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C