RN731JTTD3240F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3240F50
Description
RES 324 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
324Ohm
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C