RN731JTTD3240F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3240F25
Description
RES 324 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
yes
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
324Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W