RN731JTTD3240F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3240F100
Description
RES 324 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Resistance :
324Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
2
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
yes
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3240F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3240F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C