RN731JTTD3240F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3240F10
Description
RES 324 OHM 1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
324Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD3240F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3240F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C