RN731JTTD3240D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3240D25
Description
RES 324 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
324Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3240D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3240D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C