RN731JTTD3240D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3240D100
Description
RES 324 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Resistance :
324Ohm
Datasheets
RN731JTTD3240D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3240D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 324Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C