RN731JTTD3203F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3203F50
Description
RES 320K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Resistance :
320kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3203F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C