RN731JTTD3203F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3203F25
Description
RES 320K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
320kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3203F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C