RN731JTTD3203F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3203F100
Description
RES 320K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
320kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3203F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C