RN731JTTD3203D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3203D50
Description
RES 320K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
320kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C