RN731JTTD3203D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3203D25
Description
RES 320K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
320kOhm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3203D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C